Hakkımızda

 

 

Maksimum Lojistik, 1997 yılında kurularak, ulusal kargo nakliye işlemlerinden, çok kullanıcılı ve proje bazlı modern depolama ve raflı stoklama hizmetlerine kadar birçok alanda hizmet vermeye başlamıştır. Zaman içinde depolama ve dağıtım kanalı kendini geliştirmiş ve günün şartlarında hizmet vermeyi hedefleyerek, ilke edinmiştir.

2012 yılında yeniden yapılanarak, araç takibinden filo yönetimine, sipariş yönetiminden depo yönetimine uzanan süreçte bilişim teknolojilerini etkin olarak kullanmaya başlayan Maksimum Lojistik, sektörde öncü firmalar arasında yerini almıştır. Wms yazılımları, araç takip sistemleri, modern tedarik zincirine yönelik yatırımları yaparak; müşterilerine takip edilebilir, ölçülebilir ve müşteri odaklı bir hizmet sunmaya başlamıştır. Bu sayede en büyük müşterilerinden biri olan Tekzen Ev Geliştirme Perakendecisi adına yurtiçi ve yurtdışından teslim aldığı ürünlerin tüm lojistik süreçlerini yer alarak, Yurt genelinde 54 il 126 mağazaya dağılan yapıyı kurmuş olduğu sistemle yönetmiştir.

Maksimum Lojistik,lojistik süreçlerini hızlandıran yazılımlarla birlikte müşterilere sağlıklı çözümler sunmaktadır.Çözümler, her müşteriye  özel olarak projelendirilmekte  ve yürütülmektedir.

Bunun yanısııra dışardan edindiği  gıda sektörü,mobilya sektörü,patlayıcı sektörü tedarik zincirini bir çatı altında toplamış ve servis kalitesini uluslararası düzeyde istenilen seviyeye getirmiştir.

Tüm yapı market sektöründeki tedarikçilerin 1 numaralı lojistik çözüm ortağı olan  Maksimum lojistik, 350’nin üzerinde çalışanı ve toplam 25.200 m² ulaşan ve altı uydu noktadaki depolama alanları ile müşterilerine hem depolama hizmetini ve hem de yurt içi dağıtım hizmetini aynı anda verebilmektedir. En büyük amaçlarından biri,müşteri memnuniyetine dayalı çalışmak,proaktif olmak ve her zaman farkındalık yaratacak süreç analizleri yaparak verimliliği artırmaktır.Bunun için de "MAKSİMUM HIZ MAKSİMUM VERİM" sloganıyla optimum maliyet ve artan müşteri memnuniyetini hedefleyen Maksimum Lojistik, her müşteri ile ‘’sürdürülebilir,farklılaştırılmış ve ihtiyaca yönelik’’ lojistik hizmet anlayışını prensip edinerek, yeni lojistik hizmetleri, servisleri, süreç ve sistemlerini araştırıp, müşterilerine sunan ‘’yeni nesil lojistik yönetim anlayışıyla’’, iş ortaklarına kesintisiz hizmet veren,geliştirdiği süreçlerle sürekli müşteri memnuniyetini sağlayan bir firma olmuştur.’

rakamlarla-maxlines_latest